Bunt Kamila Martena (lydbog) af Irena Krzywicka
Irena Krzywicka (forfatter), Masza Bogucka (indlæser)

Bunt Kamila Martena (Skuci i wolni #2) lydbog

40,27 DKK (inkl. moms 50,34 DKK)
Warszawa, rok 1886. Kamil Marten kończy gimnazjum, ma zamiar kontynuować naukę na uniwersytecie. Chłopak jest zafascynowany ideą rewolucji, chce wstąpić do kółka socjalistycznego. Te same poglądy polityczne prezentuje śliczna Wisia Bohuszówna, która staje się sympatią Kamila.Powieść polityczno-społeczna, która drobiazgowo portretuje rodzinę Martenów: wybuchową i nieczułą matkę, zaabsorbowanego ...
Lydbog 40,27 DKK
E-bog 32,69 DKK
Forfattere Irena Krzywicka (forfatter), Masza Bogucka (indlæser)
Forlag SAGA Egmont
Udgivet 29 marts 2021
Længde 6:17
Genrer Family life fiction
Nummer i serie 2
Sprog Polish
Format mp3
Beskyttelse Vandmærket
ISBN 9788726855340
Warszawa, rok 1886. Kamil Marten kończy gimnazjum, ma zamiar kontynuować naukę na uniwersytecie. Chłopak jest zafascynowany ideą rewolucji, chce wstąpić do kółka socjalistycznego. Te same poglądy polityczne prezentuje śliczna Wisia Bohuszówna, która staje się sympatią Kamila.
Powieść polityczno-społeczna, która drobiazgowo portretuje rodzinę Martenów: wybuchową i nieczułą matkę, zaabsorbowanego własnymi sprawami ojca oraz czworo dzieci, z których każde samo boryka się z trudnościami związanymi z dorastaniem i kształtowaniem własnych losów. Trzytomowy cykl opisujący historię rodziny Martenów na tle życia społeczno-politycznego w Warszawie końca XIX wieku. Irena Krzywicka – pisarka, tłumaczka, publicystka, propagatorka działań na rzecz kontroli urodzeń, powszechności edukacji seksualnej i antykoncepcji. W swej twórczości nie stroniła od tematów związanych z seksualnością, co naraziło ją na ataki ze strony środowisk prawicowych oraz niektórych pisarzy. Podczas wojny współpracowała z AK, w latach 50. została radną miasta Warszawy. W 1962 roku wyjechała z kraju: najpierw do Szwajcarii, następnie do Francji, gdzie mieszkała już do końca swego życia. W 1992 roku opublikowała swoją ostatnią, a zarazem najbardziej popularną, książkę - „Wyznania gorszycielki".