Sami swoi (lydbog) af Andrzej Mularczyk
BookClub ready
Andrzej Mularczyk (forfatter), Leszek Filipowicz (indlæser)

Sami swoi (Sami swoi #1) lydbog

41,51 DKK (inkl. moms 51,89 DKK)
Książka przedstawiająca dzieje dwóch zwaśnionych rodzin, Kargulów i Pawlaków, którzy po zakończeniu II wojny światowej rozpoczynają wędrówkę na Ziemie Odzyskane. Kłótnia o miedzę i krowę Kargula staje się przyczyną wielu perypetii, w których prym wiodą skłóceni ojcowie. Niespodziewaną szansę na zgodę niesie uczucie, które rodzi się między synem Pawlaka a córką Kargula. Film na podstawie scenari...
Lydbog 41,51 DKK
E-bog 32,69 DKK
Forfattere Andrzej Mularczyk (forfatter), Leszek Filipowicz (indlæser)
Forlag SAGA Egmont
Udgivet 31 maj 2021
Længde 8:26
Genrer Family life fiction
Serie Sami swoi
Nummer i serie 1
Sprog Polish
Format mp3
Beskyttelse Vandmærket
ISBN 9788726878776
Książka przedstawiająca dzieje dwóch zwaśnionych rodzin, Kargulów i Pawlaków, którzy po zakończeniu II wojny światowej rozpoczynają wędrówkę na Ziemie Odzyskane. Kłótnia o miedzę i krowę Kargula staje się przyczyną wielu perypetii, w których prym wiodą skłóceni ojcowie. Niespodziewaną szansę na zgodę niesie uczucie, które rodzi się między synem Pawlaka a córką Kargula.

Film na podstawie scenariusza stworzonego przez Andrzeja Mularczyka otwiera kultową trylogię Sylwestra Chęcińskiego, komedie, które zostały uznane za ponadczasowe w dziejach kinematografii polskiej.
Historia sporów i komitywy dwóch rodzin, Kargulów i Pawlaków. Andrzej Mularczyk – pisarz, scenarzysta filmowy, autor słuchowisk radiowych i reportaży. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, od lat 50. XX wieku współpracował z Polskim Radiem, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Akademii Filmowej. Laureat wielu odznaczeń i wyróżnień, m.in. Diamentowego Mikrofonu (2005), Srebrnego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2010) i Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski (2011). W oparciu o scenariusze jego autorstwa powstało około 40 filmów, w tym kultowa trylogia „Sami swoi", „Nie ma mocnych", „Kochaj albo rzuć".