Rybak i geniusz (lydbog) af Bolesław Leśmian
Bolesław Leśmian (forfatter), Ewa Sobczak (indlæser)

Rybak i geniusz (Klechdy sezamowe) lydbog

25,00 DKK (inkl. moms 31,25 DKK)
Jedna z sześciu orientalnych baśni ze zbioru „Klechdy sezamowe" Bolesława Leśmiana, opowiadająca o ubogim i pracowitym Rybaku oraz jego przygodzie z wyłowioną z morza szkatułką. To opowieść, której elementy rzeczywiste mieszają się z magią. Zagadki, wyprawy i niezwykłe postaci rozbudzą wyobraźnię zarówno dzieci, do których przede wszystkim ten utwór jest skierowany, jak i dorosłych, którzy mogą...
Lydbog 25,00 DKK
E-bog 25,00 DKK
Forfattere Bolesław Leśmian (forfatter), Ewa Sobczak (indlæser)
Forlag SAGA Egmont
Udgivet 11 maj 2020
Længde 0:50
Genrer Children’s / Teenage fiction: Classic fiction
Sprog Polish
Format mp3
Beskyttelse Vandmærket
ISBN 9788726515947
Jedna z sześciu orientalnych baśni ze zbioru „Klechdy sezamowe" Bolesława Leśmiana, opowiadająca o ubogim i pracowitym Rybaku oraz jego przygodzie z wyłowioną z morza szkatułką. To opowieść, której elementy rzeczywiste mieszają się z magią. Zagadki, wyprawy i niezwykłe postaci rozbudzą wyobraźnię zarówno dzieci, do których przede wszystkim ten utwór jest skierowany, jak i dorosłych, którzy mogą kojarzyć autora głównie z jego twórczością poetycką.
Leśmian wnosi się na szczyty wirtuozerii językowej by pokazać nam świat bez ograniczeń, gdzie spełniają się marzenia, a bohaterowie dzięki swojej determinacji osiągają szczęście i zdobywają bogactwa.
Jednak baśń nie byłaby baśnią, gdyby nie zawierała przestrogi. W tej opowieści dowiadujemy się dlaczego nie warto otwierać niewiadomego pochodzenia paczek.
\"Klechdy sezamowe\" to orientalne baśnie w poetyckiej interpretacji Bolesława Leśmiana. Zbiór jest zaproszeniem do świata, gdzie spotykają się codzienność i niezwykłość. Bolesław Leśmian (1877-1937) – polski poeta i prozaik żydowskiego pochodzenia, krytyk literacki, twórca neologizmów oraz nowego typu ballady. Uznany za najbardziej oryginalną indywidualność literatury polskiej XX wieku. W swojej twórczości odwoływał się do symbolizmu, romantyzmu, realizował się w wymiarach filozoficzno-metafizycznym i psychologicznym.