O krasnoludkach i sierotce Marysi (lydbog) af Maria Konopnicka
BookClub ready
Maria Konopnicka (forfatter), Joanna Domańska (indlæser)

O krasnoludkach i sierotce Marysi lydbog

40,27 DKK (inkl. moms 50,34 DKK)
Życie bohaterów opowieści toczy się zgodnie z cyklem natury: zimą przebywają pod ziemią, a wiosną wychodzą na powierzchnię i spotykają ludzi. Na czele niezwykle przyjaznej gromady krasnoludków stoi król Błystek. Pewnego dnia na ich drodze pojawia się uboga sierotka Marysia. Dziewczynka szuka zagubionych gąsek. Nie obędzie się bez emocjonujących przygód. Na szczęście może liczyć na pomoc małych ...
Lydbog 40,27 DKK
E-bog 25,00 DKK
Forfattere Maria Konopnicka (forfatter), Joanna Domańska (indlæser)
Forlag SAGA Egmont
Udgivet 23 marts 2020
Længde 6:25
Genrer Children’s / Teenage fiction: Fantasy
Sprog Polish
Format mp3
Beskyttelse Vandmærket
ISBN 9788726235821
Życie bohaterów opowieści toczy się zgodnie z cyklem natury: zimą przebywają pod ziemią, a wiosną wychodzą na powierzchnię i spotykają ludzi. Na czele niezwykle przyjaznej gromady krasnoludków stoi król Błystek. Pewnego dnia na ich drodze pojawia się uboga sierotka Marysia. Dziewczynka szuka zagubionych gąsek. Nie obędzie się bez emocjonujących przygód. Na szczęście może liczyć na pomoc małych przyjaciół.

To najsłynniejsza polska baśń dla dzieci, która każdego wciągnie do świata pełnego niesamowitych historii i postaci. Autorka odpowiednio do wieku młodych czytelników przekazuje wartości takie jak: dobro, miłość i umiłowanie ojczyzny. Dzieląc emocje z bohaterami, uwrażliwia najmłodszych na pomoc innym i życie w zgodzie z naturą. Maria Konopnicka - (1842-1910) polska nowelistka, autorka utworów dla dzieci, tłumaczka, krytyczka i publicystka. Była wielką społeczniczką. W latach 80. XIX wieku należała do grupy kobiet opiekujących się więźniami, była także członkinią Kobiecego Koła Oświaty Ludowe i Czytelni Naukowej dla Kobiet. Jest uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich twórców literatury dla dzieci. W utworach dla najmłodszych budowała fikcyjne światy bliskie dziecięcej wyobraźni. Codzienną rzeczywistość często mieszała z fantastyką i motywami baśniowymi (np. Na jagody, O krasnoludkach i sierotce Marysi, Szkolne przygody Pimpusia Sadełko).