Gabinet nr 13 (e-bog) af Edgar Wallace
BookClub ready
Edgar Wallace (forfatter)

Gabinet nr 13 e-bog

36,20 DKK (inkl. moms 45,25 DKK)
Johnny Gray całe dwa lata czekał na ten właśnie dzień - jego wyrok dobiegł końca i może opuścić więzienie. Nowe życie rozpoczyna od wizyty u swojego przyjaciela Piotra Kane'a. Liczy, że spotka jego córkę Marney, w której mocno się podkochuje. Spotyka go jednak ogromne rozczarowanie - przybywa tuż po ceremonii zaślubin dziewczyny z niejakim Floydem. Gray rozpoznaje w panu młodym syna największeg...
E-bog 36,20 DKK
Forfattere Edgar Wallace (forfatter), Marceli Tarnowski (oversætter)
Forlag SAGA Egmont
Udgivet 26 april 2022
Længde 207 sider
Genrer Classic crime and mystery fiction
Sprog Polish
Format epub
Beskyttelse Vandmærket
ISBN 9788728334270
Johnny Gray całe dwa lata czekał na ten właśnie dzień - jego wyrok dobiegł końca i może opuścić więzienie. Nowe życie rozpoczyna od wizyty u swojego przyjaciela Piotra Kane'a. Liczy, że spotka jego córkę Marney, w której mocno się podkochuje. Spotyka go jednak ogromne rozczarowanie - przybywa tuż po ceremonii zaślubin dziewczyny z niejakim Floydem. Gray rozpoznaje w panu młodym syna największego wroga Piotra Kane'a. Czy małżeństwo jest elementem wyrafinowanej zemsty Emanuela Lege'a? Wygląda na to, że Marney jest w opałach.
Gęsta fabuła, pełna zwrotów akcji, z zakończeniem na miarę powieści Agathy Christie! Edgar Wallace (1875-1932) - angielski pisarz i scenarzysta, autor popularnych powieści awanturniczo-kryminalnych. Nie miał łatwego startu. Był nieślubnym dzieckiem aktorki wychowywanym przez rodzinę tragarza. Edukację zakończył na szkole podstawowej i tuż po niej rozpoczął pracę. Po uzyskaniu pełnoletności przystąpił do Royal West Kent Regiment i służył w Południowej Afryce. Jego talent dosłownie eksplodował w 1905 r., kiedy ukazała się jego powieść "Zemsta Sprawiedliwych". W ciągu kolejnych dwudziestu ośmiu lat napisał ok. 170 książek, kilkanaście sztuk teatralnych i wiele scenariuszy filmowych, m.in. do "King-Konga" z 1932 r. Nie używał pióra, treść swoich książek rejestrował na dyktafonie, skąd spisywała je maszynistka.