Duch czasu, czyli: a w Pińczowie dnieje... (e-bog) af Mirosław Piotr Jabłoński
BookClub ready

Duch czasu, czyli: a w Pińczowie dnieje... e-bog

40,27 DKK (inkl. moms 50,34 DKK)
Co robić z wolnym czasem w świecie, gdzie najwymyślniejsze uciechy są na wyciągnięcie ręki?Robert Crane rozpoczyna pierwszy dzień bezrobocia. Całe dotychczasowe życie spędził w zakładzie pracy i nawet obecny kształt jego ciała wynika z codziennej powtarzalności ruchów przy taśmie produkcyjnej. Aktualnie rozpościera się przed nim ocean wolnego czasu, a nawigatorką po nowej rzeczywistości jest EV...
E-bog 40,27 DKK
Forfattere Mirosław Piotr Jabłoński (forfatter)
Forlag SAGA Egmont
Udgivet 14 oktober 2022
Længde 344 sider
Genrer Classic science fiction
Sprog Polish
Format epub
Beskyttelse Vandmærket
ISBN 9788728492109
Co robić z wolnym czasem w świecie, gdzie najwymyślniejsze uciechy są na wyciągnięcie ręki?

Robert Crane rozpoczyna pierwszy dzień bezrobocia. Całe dotychczasowe życie spędził w zakładzie pracy i nawet obecny kształt jego ciała wynika z codziennej powtarzalności ruchów przy taśmie produkcyjnej. Aktualnie rozpościera się przed nim ocean wolnego czasu, a nawigatorką po nowej rzeczywistości jest EVE - maszyna wyposażona w sztuczną inteligencję, podłączona do Komputerowego Dozorcy Domu. SI wie wszystko o swoim właścicielu, można powiedzieć, że trochę z nim flirtuje, i ma nieograniczone możliwości organizowania najwymyślniejszych rozrywek.

Śmiała, bezpruderyjna wizja przyszłości podana w lekki, humorystyczny sposób.

Doskonała lektura dla miłośników polskiej fantastyki, na przykład fanów Dariusza Domagalskiego, oraz czytelników powieści science fiction autorstwa Kurta Vonneguta. Mirosław Piotr Jabłoński (ur. 1955) - polski pisarz fantastyki naukowej, scenarzysta, dziennikarz i podróżnik, a także tłumacz i autor reportaży. Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej oraz Studium Scenariuszowego przy PWSFTiTV w Łodzi. Debiutował w 1978 r. na łamach „Nurtu" opowiadaniem "Drzewo genealogiczne". Jego pierwsza powieść pt. "Kryptonim 'Psima'" ukazała się w 1982 r., Piotr Szulkin oparł na niej częściowo scenariusz filmu "Ga, ga. Chwała bohaterom". W ramach projektu Kody Miasta - Kraków Miasto Literatury UNESCO na krakowskich Plantach pojawiła się ławka jego imienia.