Elektryczne banany, czyli ostatni kontrakt Judasza (e-bog) af Mirosław Piotr Jabłoński
BookClub ready

Elektryczne banany, czyli ostatni kontrakt Judasza e-bog

36,20 DKK (inkl. moms 45,25 DKK)
Jeśli zastanawiasz się, dokąd zmierza ten świat, ta książka przynosi jedną z możliwych odpowiedzi. W niedalekiej przyszłości państwa stały się korporacjami, które zaciekle walczą ze sobą o wpływy i zasięgi. Watykan toczy prawdziwy bój o przetrwanie po tym, jak muzułmanie użyli wobec niego broni nuklearnej. To jednak nie jedyne zmartwienie Stolicy Apostolskiej. W niebezpieczeństwie jest również ...
E-bog 36,20 DKK
Forfattere Mirosław Piotr Jabłoński (forfatter)
Forlag SAGA Egmont
Udgivet 8 november 2022
Længde 284 sider
Genrer Science fiction: near future
Sprog Polish
Format epub
Beskyttelse Vandmærket
ISBN 9788728492086
Jeśli zastanawiasz się, dokąd zmierza ten świat, ta książka przynosi jedną z możliwych odpowiedzi.

W niedalekiej przyszłości państwa stały się korporacjami, które zaciekle walczą ze sobą o wpływy i zasięgi. Watykan toczy prawdziwy bój o przetrwanie po tym, jak muzułmanie użyli wobec niego broni nuklearnej. To jednak nie jedyne zmartwienie Stolicy Apostolskiej. W niebezpieczeństwie jest również papież nieustannie rzucający klątwy na Hollywood. Mieszkańcy fabryki snów postanawiają się na nim odegrać, a pomóc ma im w tym pewien nieudolny scenarzysta.

Powieść zainteresuje miłośników krajowej fantastyki, zwłaszcza fanów Dariusza Domagalskiego czy Marcina Ciszewskiego. Mirosław Piotr Jabłoński (ur. 1955) - polski pisarz fantastyki naukowej, scenarzysta, dziennikarz i podróżnik, a także tłumacz i autor reportaży. Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej oraz Studium Scenariuszowego przy PWSFTiTV w Łodzi. Debiutował w 1978 r. na łamach „Nurtu" opowiadaniem "Drzewo genealogiczne". Jego pierwsza powieść pt. "Kryptonim 'Psima'" ukazała się w 1982 r., Piotr Szulkin oparł na niej częściowo scenariusz filmu "Ga, ga. Chwała bohaterom". W ramach projektu Kody Miasta - Kraków Miasto Literatury UNESCO na krakowskich Plantach pojawiła się ławka jego imienia.