Anima Vilis (e-bog) af Maria Rodziewiczówna
BookClub ready
Maria Rodziewiczówna (forfatter)

Anima Vilis e-bog

25,00 DKK (inkl. moms 31,25 DKK)
Młody Polak, Antoni Mrozowicki, po trudnej przeprawie przez Syberię dociera do domu swojego przyjaciela. Tam czekają na niego trudy związane z surowym klimatem, ciężką fizyczną pracą i początkowa nieprzychylność wśród społeczności. Nieoczekiwanie między nim a Marią, córką doktora i siostrą zmarłego przyjaciela rodzi się uczucie. W walce o ukochaną będzie musiał pokonać wiele przeszkód. Opisy sy...
E-bog 25,00 DKK
Forfattere Maria Rodziewiczówna (forfatter)
Forlag SAGA Egmont
Udgivet 28 november 2019
Længde 224 sider
Genrer Historical fiction
Sprog Polish
Format epub
Beskyttelse Vandmærket
ISBN 9788726235456
Młody Polak, Antoni Mrozowicki, po trudnej przeprawie przez Syberię dociera do domu swojego przyjaciela. Tam czekają na niego trudy związane z surowym klimatem, ciężką fizyczną pracą i początkowa nieprzychylność wśród społeczności. Nieoczekiwanie między nim a Marią, córką doktora i siostrą zmarłego przyjaciela rodzi się uczucie. W walce o ukochaną będzie musiał pokonać wiele przeszkód.

Opisy syberyjskiej przyrody, a także doskonale oddane warunki życia Sybiraków są zapisem wspomnień Rodziewiczówny z dzieciństwa. Jej rodzina została zesłana po powstaniu styczniowym. To historia rodaków, którzy mimo ciężaru przymusowej emigracji podtrzymywali tradycje patriotyczne i przywiązanie do polskości. Maria Rodziewiczówna - (1864-1944) polska powieściopisarka i nowelistka. Debiutowała w 1882 roku jako autorka nowel. Jej powieść "Straszny Dziadunio" otrzymała wyróżnienie w konkursie "Świtu" (1887), a kolejna powieść "Dewajtis" zdobyła nagrodę "Kuriera Warszawskiego". Od czasów I wojny światowej autorka była aktywistką społeczną. Wydawała i redagowała czasopismo dla gospodyń wiejskich "Ziemianka". Interesowała ją sprawa utrzymania ziemi, wierność wartościom patriotycznym, kult polskiej przyrody oraz kwestie emancypacji kobiet. Jej najbardziej znane utwory to: "Dewajtis", "Lato leśnych ludzi", "Między ustami a brzegiem pucharu".