Nie było telefonów? O córkach, ojcach i wynalazkach (e-bog) af Jan Wróbel
BookClub ready
Jan Wróbel (forfatter)

Nie było telefonów? O córkach, ojcach i wynalazkach e-bog

25,00 DKK (inkl. moms 31,25 DKK)
Pasjonująca opowieść o tym, jak wiele z naszego codziennego życia zawdzięczamy historii i dokonaniom wielu osób z odległej przeszłości. Znany historyk, publicysta i wieloletni dyrektor I liceum społecznego "Bednarska" –Jan Wróbel, z charakterystyczną dla niego lekkością i humorem snuje opowieść o relacjach w rodzinie. Na ich tle przemyca wątki z polskiej historii i dokonania naukowców. Uzupeł...
E-bog 25,00 DKK
Forfattere Jan Wróbel (forfatter)
Forlag SAGA Egmont
Udgivet 16 september 2019
Længde 64 sider
Genrer Children’s picture books
Sprog Polish
Format epub
Beskyttelse Vandmærket
ISBN 9788726128161
Pasjonująca opowieść o tym, jak wiele z naszego codziennego życia zawdzięczamy historii i dokonaniom wielu osób z odległej przeszłości. Znany historyk, publicysta i wieloletni dyrektor I liceum społecznego "Bednarska" –Jan Wróbel, z charakterystyczną dla niego lekkością i humorem snuje opowieść o relacjach w rodzinie. Na ich tle przemyca wątki z polskiej historii i dokonania naukowców. Uzupełnieniem literackiej zabawy są dowcipne ilustracje Iwony Kazi Kalitan-Młodkowskiej.

"Nie było telefonów? O córkach, ojcach i wynalazkach" należy do wyjątkowej serii "Czytam sobie z kotylionem", która została wydana z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Bohaterami są postacie historyczne, które w ciągu ubiegłych 100 lat szczególnie zasłużyły się dla rozwoju naszego kraju.

"Czytam sobie z kotylionem" wyrasta z bestsellerowej serii "Czytam sobie". Misją obu jest zachęcanie dzieci do samodzielnego czytania, a przez to – do samodzielnego myślenia. "Czytam sobie z kotylionem" to wyjątkowa seria książek wydana z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Historie przedstawione w serii opisują prawdziwe wydarzenia z perspektywy ich uczestników. Bohaterami są postacie historyczne, które w ciągu ubiegłych 100 lat szczególnie zasłużyli się dla rozwoju naszego kraju. Wśród nich znajdziemy znane postacie, jak marszałek Piłsudski oraz te, których historie warto przypominać – jak bracia Jabłkowscy czy Wanda Krahelska. Pochodzą z różnych warstw społecznych i wykonują różne zawody: są pionierami biznesu, aktywistami społeczności lokalnej, artystami, policjantami, czy bibliotekarzami. Wszyscy różni, lecz równie ważni w budowaniu niepodległej Polski. Przez opowieści o bohaterach dzieci poznają tematykę związaną z niepodległością i patriotyzmem. We współpracę przy serii włączyli się publicyści, dziennikarze, felietoniści i reporterzy. Dzięki temu powstałe historie w bardzo indywidualny sposób przekazują dzieciom wiedzę o ówczesnej rzeczywistości. Seria "Czytam sobie z kotylionem" wyrasta z serii "Czytam sobie". Misją obu jest zachęcanie dzieci do samodzielnego czytania, a przez to – do samodzielnego myślenia. Jan Wróbel (ur. 1964 r.) - historyk, dziennikarz, publicysta, nauczyciel. Jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1989 roku pracuje jako nauczyciel historii w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie, gdzie obecnie sprawuje również funkcję dyrektora. Publikował m.in. na łamach "Frondy", "Wprost", "Newsweeka" oraz "Dziennika Gazety Prawnej".