Parasol pana Pantalona (e-bog) af Zbigniew Dmitroca
BookClub ready
Zbigniew Dmitroca (forfatter)

Parasol pana Pantalona e-bog

25,00 DKK (inkl. moms 31,25 DKK)
Pan Pantalon zwariowany reporter gazety "Ple-ple" rusza swoim rozklekotanym samochodem napisać kolejny, wielki artykuł. Tym razem odwiedza maleńkie miasteczko Berestki. Zdarzyła się w nim pewna tajemnicza afera, o której nikt z mieszkańców nie chce opowiadać. Uparty dziennikarz, Pan Pantalon próbuje rozwikłać zagadkę, choć nie jest mu łatwo. Za swoją dociekliwość dostaje nawet mandat od miejsco...
E-bog 25,00 DKK
Forfattere Zbigniew Dmitroca (forfatter)
Forlag SAGA Egmont
Udgivet 16 september 2019
Længde 48 sider
Genrer Children’s / Teenage fiction: General, modern and contemporary fiction
Sprog Polish
Format epub
Beskyttelse Vandmærket
ISBN 9788328121010
Pan Pantalon zwariowany reporter gazety "Ple-ple" rusza swoim rozklekotanym samochodem napisać kolejny, wielki artykuł. Tym razem odwiedza maleńkie miasteczko Berestki. Zdarzyła się w nim pewna tajemnicza afera, o której nikt z mieszkańców nie chce opowiadać. Uparty dziennikarz, Pan Pantalon próbuje rozwikłać zagadkę, choć nie jest mu łatwo. Za swoją dociekliwość dostaje nawet mandat od miejscowego komendanta!

Pan Pantalon nie zamierza się jednak poddać, pragnie ukończyć swój artykuł. Przez ten czas towarzyszy dziennikarzowi niebieski parasol. Ma go zawsze przy sobie – niezależnie od tego, czy świeci słońce czy pada deszcz.

Ciekawi jesteście, dlaczego? Co wspólnego z aferą w miasteczku Berestki ma parasol Pana Pantalona? Jakie przygody spotykają go podczas pisania artykułu? Czy uda mu się go ukończyć?

Przekonaj się o tym razem ze swoim dzieckiem, w przyjemny sposób wspierając jego naukę czytania. Seria "Czytam sobie. Poziom II" została stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy mają już pierwszy poziom nauki za sobą. Proste, wciągające historie, wyraźne i duże literki, wprowadzą Twoje dziecko w świat niesamowitych wydarzeń i zachęcą do samodzielnego czytania. Drugi poziom edukacyjnej serii zawiera 800-900 słów w tekście, wykorzystując 23 podstawowe głoski oraz literkę "h".

Na początku każdej książeczki dziecko znajdzie trzy pytania, na które może odpowiedzieć po jej przeczytaniu. W ten sposób ćwiczy ono pamięć, ale przede wszystkim umiejętność opowieści.

Książeczka przeznaczona jest dla czytelników w wieku od 5 do 7 lat, a cała seria "Czytam sobie" powstała w oparciu o konsultacje z metodykami nauczania.

"Czytam sobie" to seria stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach. Wspomaga naukę samodzielnego czytania na trzech poziomach zaawansowania. Najlepiej sprawdzi się u dzieci w wieku 5-7 lat. Poziomy różnią się liczbą wyrazów, długością i trudnością zdań: - POZIOM 1: SKŁADAM SŁOWA (150-200 słów w tekście; krótkie, proste zdania; wykorzystuje 23 podstawowe głoski; uczy głoskowania) - POZIOM 2: SKŁADAM ZDANIA (800-900 słów w tekście; dłuższe zdania, także złożone; wprowadza elementy dialogu; wykorzystuje 23 podstawowe głoski oraz "h"; uczy sylabizowania) - POZIOM 3: POŁYKAM STRONY (2500-2800 wyrazów w tekście; dłuższe i wielokrotnie złożone zdania; wykorzystuje wszystkie głoski; zawiera słownik trudnych wyrazów) W tworzenie serii "Czytam sobie" zaangażowano najlepszych polskich autorów i ilustratorów. Efektem pracy jest niegasnąca popularność wśród dzieci i zaufanie wśród rodziców. Przez 5 lat powstało ponad 50 tytułów, z których łącznie sprzedano ponad milion egzemplarzy! "Czytam sobie" to także akcja społeczna, której hasło brzmi: Czytam sobie! Mogę być kim chcę! To zachęta dla najmłodszych do odkrywania świata i swojej życiowej drogi przez czytanie. W akcję włączyli się m.in. Olga Bołądź, Mateusz Kusznierewicz, Wojciech Malajkat, Karolina Malinowska, Borys Szyc, Julia Chmielnik, Małgorzata Berwid, Marcin Michalak i Justyna Sobolewska. Zbigniew Dimitroca – polski poeta, bajkopisarz, tłumacz literatury rosyjskiej (m.in. poezji Anny Achmatowej), dramaturg, a także satyryk. W latach 80. debiutował w czasopiśmie "Odra". Od 1990 roku, przez prawie 10 lat był twórcą audycji radiowej dla dzieci "Jasiek" w Radiu Lublin. Stworzył blisko 40 dziecięcych i młodzieżowych pozycji literackich. Pierwszy tomik wierszy dla najmłodszych "Rozbrykana bryczka" opublikował w 1992 roku. Wiele z jego tekstów zasiliło podręczniki szkolne oraz pomoce dla nauczycieli. Autor i jednocześnie aktor Jednoosobowej Trupy Walizkowej "Teatrzyk jak się patrzy", którą powołał do życia w 2003. Twórca piosenek teatralnych i kabaretowych, i nie tylko. Na płycie z piosenkami dla dzieci Przyjaciele Piotrusia Pana "Nibylandia" pojawiły się również jego teksty. Współpracuje z "Przekrojem", Tygodnikiem Idei "Europa", "Zeszytami Literackimi", Kwartalnikiem Literackim "Kresy" i radiową Dwójką.