Psotnice podwórkowe (e-bog) af Rafał Witek
BookClub ready
Rafał Witek (forfatter)

Psotnice podwórkowe e-bog

25,00 DKK (inkl. moms 31,25 DKK)
Istnieją na świecie psotnice podwórkowe. Pewnie zastanawiacie się jak wyglądają i co robią? Koniecznie przeczytajcie tę książeczkę. To opowieść o psotnicach bliźniaczkach Olce i Olci, które dokuczały ludziom. Najbardziej bywalcom skwerku przy ulicy Kotka w Worku.Urządzały różne wymyślne psoty i świetnie się przy tym bawiły! Do czasu, aż na skwerku nie zaczęli rządzić chłopcy – Duży Jaś i Jego D...
E-bog 25,00 DKK
Forfattere Rafał Witek (forfatter)
Forlag SAGA Egmont
Udgivet 16 september 2019
Længde 64 sider
Genrer Children’s / Teenage fiction: General, modern and contemporary fiction
Sprog Polish
Format epub
Beskyttelse Vandmærket
ISBN 9788328124707
Istnieją na świecie psotnice podwórkowe. Pewnie zastanawiacie się jak wyglądają i co robią? Koniecznie przeczytajcie tę książeczkę. To opowieść o psotnicach bliźniaczkach Olce i Olci, które dokuczały ludziom. Najbardziej bywalcom skwerku przy ulicy Kotka w Worku.

Urządzały różne wymyślne psoty i świetnie się przy tym bawiły! Do czasu, aż na skwerku nie zaczęli rządzić chłopcy – Duży Jaś i Jego Dzika Banda. Chcieli się zemścić za psotę dziewczynek. Olka i Olcia nie mogły tego znieść, więc zapisały się na... kurs wróżek. Bo jak się okazuje każda psotnica ma w sobie duszę czarodziejki. Tylko czy Duży Jaś i jego banda również się zmienią?

Na końcu książeczki czeka na Ciebie magiczna niespodzianka!

Rodzicu, przekonaj się o tym razem ze swoim dzieckiem, w przyjemny sposób wspierając jego naukę czytania. Seria "Czytam sobie. Poziom III" została stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy mają już za sobą dwa poziomy nauki. Proste, wciągające historie, wyraźne i duże literki, wprowadzą Twoje dziecko w świat niesamowitych wydarzeń i zachęcą do samodzielnego czytania. Trzeci poziom edukacyjnej serii zawiera 2500-2800 wyrazów w tekście, zdania dłuższe i wielokrotnie złożone; wykorzystuje wszystkie głoski, zawiera słownik trudnych wyrazów dotyczących danej historii.

Na początku każdej książeczki dziecko znajdzie trzy pytania, na które może odpowiedzieć po jej przeczytaniu. W ten sposób ćwiczy ono pamięć, ale przede wszystkim umiejętność opowieści.

Książeczka przeznaczona jest dla czytelników w wieku od 5 do 7 lat, a cała seria "Czytam sobie" powstała w oparciu o konsultacje z metodykami nauczania.

"Czytam sobie" to seria stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach. Wspomaga naukę samodzielnego czytania na trzech poziomach zaawansowania. Najlepiej sprawdzi się u dzieci w wieku 5-7 lat. Poziomy różnią się liczbą wyrazów, długością i trudnością zdań: - POZIOM 1: SKŁADAM SŁOWA (150-200 słów w tekście; krótkie, proste zdania; wykorzystuje 23 podstawowe głoski; uczy głoskowania) - POZIOM 2: SKŁADAM ZDANIA (800-900 słów w tekście; dłuższe zdania, także złożone; wprowadza elementy dialogu; wykorzystuje 23 podstawowe głoski oraz "h"; uczy sylabizowania) - POZIOM 3: POŁYKAM STRONY (2500-2800 wyrazów w tekście; dłuższe i wielokrotnie złożone zdania; wykorzystuje wszystkie głoski; zawiera słownik trudnych wyrazów) W tworzenie serii "Czytam sobie" zaangażowano najlepszych polskich autorów i ilustratorów. Efektem pracy jest niegasnąca popularność wśród dzieci i zaufanie wśród rodziców. Przez 5 lat powstało ponad 50 tytułów, z których łącznie sprzedano ponad milion egzemplarzy! "Czytam sobie" to także akcja społeczna, której hasło brzmi: Czytam sobie! Mogę być kim chcę! To zachęta dla najmłodszych do odkrywania świata i swojej życiowej drogi przez czytanie. W akcję włączyli się m.in. Olga Bołądź, Mateusz Kusznierewicz, Wojciech Malajkat, Karolina Malinowska, Borys Szyc, Julia Chmielnik, Małgorzata Berwid, Marcin Michalak i Justyna Sobolewska. Rafał Witek – autor wierszy, słuchowisk i powieści dziecięco-młodzieżowych. Napisał ponad 20 książek m.in. "Cudnie paskudnie", "Zmyślone historie", "Dzieciaki kontra FOBIA", seria "Bzik&Makówka", "Lewy gola!". Współpracuje z miesięcznikiem "Świerszczyk". Za swoją twórczość był wielokrotnie wyróżniany. W 2004 roku wygrał konkurs na powieść dla dzieci wydawnictwa Znak. W 2013 roku został laureatem konkursu im. A. Lindgredn. A w 2015 roku zdobył Ogólnopolską Literacką Nagrodę im. K. Makuszyńskiego.