Sekret ponurego zamku (e-bog) af Wojciech Widłak
BookClub ready
Wojciech Widłak (forfatter)

Sekret ponurego zamku e-bog

25,00 DKK (inkl. moms 31,25 DKK)
W pewnym starym mieście stoi pusty zamek. Krążą o nim tajemnicze historie. Mieszkańcy powiadają, że straszy w nim zjawa, dlatego nocami słychać jej wycie. W końcu prezydent miasteczka decyduje się ją schwytać. Przecież tak dłużej nie może być! Wzywa na pomoc różne osoby, ale żadnej z nich nie udaje się tego zrobić. Aż tu pewnego dnia w gabinecie prezydenta zjawia się mały, odważny Kuba ze swoi...
E-bog 25,00 DKK
Forfattere Wojciech Widłak (forfatter)
Forlag SAGA Egmont
Udgivet 16 september 2019
Længde 32 sider
Genrer Children’s / Teenage fiction: General, modern and contemporary fiction
Sprog Polish
Format epub
Beskyttelse Vandmærket
ISBN 9788328121317
W pewnym starym mieście stoi pusty zamek. Krążą o nim tajemnicze historie. Mieszkańcy powiadają, że straszy w nim zjawa, dlatego nocami słychać jej wycie. W końcu prezydent miasteczka decyduje się ją schwytać. Przecież tak dłużej nie może być! Wzywa na pomoc różne osoby, ale żadnej z nich nie udaje się tego zrobić.

Aż tu pewnego dnia w gabinecie prezydenta zjawia się mały, odważny Kuba ze swoim kuferkiem. Postanawia pomóc mieszkańcom starego miasteczka i udaje się do pustego zamku.

Czy uda mu się spotkać zjawę i sprawić, żeby przestała wyć? Co znajduje się w kuferku dzielnego Kuby? Jak zakończy się ta groźna historia?

Przekonaj się o tym razem ze swoim dzieckiem, w przyjemny sposób wspierając jego naukę czytania. Seria "Czytam sobie. Poziom I" został stworzony z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Proste, wciągające historie, wyraźne i duże literki, wprowadzą Twoje dziecko w świat niesamowitych wydarzeń i zachęcą do samodzielnego czytania. Pierwszy poziom edukacyjnej serii zawiera w tekście 150-200 słów. To krótkie, proste zdania, wykorzystujące 23 podstawowe głoski. Wyróżnione graficznie wyrazy ułatwiają głoskowanie.

Na początku każdej książeczki dziecko znajdzie trzy pytania, na które może odpowiedzieć po jej przeczytaniu. W ten sposób ćwiczy ono pamięć, ale przede wszystkim umiejętność opowieści.

Książeczka przeznaczona jest dla czytelników w wieku od 5 do 7 lat, a cała seria "Czytam sobie" powstała w oparciu o konsultacje z metodykami nauczania.

Czytam sobie" to seria stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach. Wspomaga naukę samodzielnego czytania na trzech poziomach zaawansowania. Najlepiej sprawdzi się u dzieci w wieku 5-7 lat. Poziomy różnią się liczbą wyrazów, długością i trudnością zdań: - POZIOM 1: SKŁADAM SŁOWA (150-200 słów w tekście; krótkie, proste zdania; wykorzystuje 23 podstawowe głoski; uczy głoskowania) - POZIOM 2: SKŁADAM ZDANIA (800-900 słów w tekście; dłuższe zdania, także złożone; wprowadza elementy dialogu; wykorzystuje 23 podstawowe głoski oraz "h"; uczy sylabizowania) - POZIOM 3: POŁYKAM STRONY (2500-2800 wyrazów w tekście; dłuższe i wielokrotnie złożone zdania; wykorzystuje wszystkie głoski; zawiera słownik trudnych wyrazów) W tworzenie serii "Czytam sobie" zaangażowano najlepszych polskich autorów i ilustratorów. Efektem pracy jest niegasnąca popularność wśród dzieci i zaufanie wśród rodziców. Przez 5 lat powstało ponad 50 tytułów, z których łącznie sprzedano ponad milion egzemplarzy! "Czytam sobie" to także akcja społeczna, której hasło brzmi: Czytam sobie! Mogę być kim chcę! To zachęta dla najmłodszych do odkrywania świata i swojej życiowej drogi przez czytanie. W akcję włączyli się m.in. Olga Bołądź, Mateusz Kusznierewicz, Wojciech Malajkat, Karolina Malinowska, Borys Szyc, Julia Chmielnik, Małgorzata Berwid, Marcin Michalak i Justyna Sobolewska. Wojciech Widłak – polski twórca książek dla dzieci. Debiutował w 1998 roku w miesięczniku "Dziecko", którego był wieloletnim redaktorem. Najbardziej znaną serią dziecięcych opowiadań autora jest "Pan Kuleczka". Doczekał się on spektaklu w eksperymentalnym teatrze dla dzieci "Szklana Kula, Zielone słońce", a także w Teatrze Animacji w Poznaniu. W swoim dorobku posiada blisko 30 książek. Za wiele z nich został wyróżniony i nagrodzony. Warto wymienić chociażby kilka nominacji. W 2002 roku pisarz otrzymał wyróżnienie za całokształt swojej twórczości w Poznańskim Przeglądzie Nowości Wydawniczych Książka Jesieni 2002, nominację do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. W 2009 roku autorowi przyznano nagrodę Best European Schoolbook Award 2009, w 2013 nagrodę Guliwera w krainie Liliputów, a w 2016 roku nagrodę PEGAZIKA 2016 w kategorii "Twórca książki dla dzieci i młodzieży".