O Smoku spod Wawelu (e-bog) af Wojciech Widłak
BookClub ready
Wojciech Widłak (forfatter)

O Smoku spod Wawelu e-bog

25,00 DKK (inkl. moms 31,25 DKK)
Nietrafione prezenty mogą nam w życiu przysporzyć trochę kłopotów. Wie o tym doskonale władca Krakowa – Krak. W dniu urodzin dostał ogromne jajo, z którym zupełnie nie wiedział, co zrobić. Schował je więc do magazynu. Aż pewnego dnia wykluł się z niego bardzo głodny smok. Mieszkańcy Krakowa bali się go okropnie i przynosili mu jedzenie. Prawie zjadł im całe zapasy... Pewnego dnia w zamku króla ...
E-bog 25,00 DKK
Forfattere Wojciech Widłak (forfatter)
Forlag SAGA Egmont
Udgivet 16 september 2019
Længde 42 sider
Genrer Children’s / Teenage fiction: Historical fiction
Sprog Polish
Format epub
Beskyttelse Vandmærket
ISBN 9788328121904
Nietrafione prezenty mogą nam w życiu przysporzyć trochę kłopotów. Wie o tym doskonale władca Krakowa – Krak. W dniu urodzin dostał ogromne jajo, z którym zupełnie nie wiedział, co zrobić. Schował je więc do magazynu. Aż pewnego dnia wykluł się z niego bardzo głodny smok. Mieszkańcy Krakowa bali się go okropnie i przynosili mu jedzenie. Prawie zjadł im całe zapasy...

Pewnego dnia w zamku króla Kraka zjawił się śmiałek, który obiecał pokonać smoka. Opracował do tego sprytny plan. Kim jest i czy mu się uda?

Przekonaj się o tym razem ze swoim dzieckiem, w przyjemny sposób wspierając jego naukę czytania. Seria "Czytam sobie. Poziom I" został stworzony z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Proste, wciągające historie, wyraźne i duże literki, wprowadzą Twoje dziecko w świat niesamowitych wydarzeń i zachęcą do samodzielnego czytania. Pierwszy poziom edukacyjnej serii zawiera w tekście 150-200 słów. To krótkie, proste zdania, wykorzystujące 23 podstawowe głoski. Dzięki wyróżnionym wyrazom dziecko uczy się głoskowania.

Na początku każdej książeczki dziecko znajdzie trzy pytania, na które może odpowiedzieć po jej przeczytaniu. W ten sposób ćwiczy ono pamięć, ale przede wszystkim umiejętność opowieści.

Książeczka przeznaczona jest dla czytelników w wieku od 5 do 7 lat, a cała seria "Czytam sobie" powstała w oparciu o konsultacje z metodykami nauczania.

"Czytam sobie" to seria stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach. Wspomaga naukę samodzielnego czytania na trzech poziomach zaawansowania. Najlepiej sprawdzi się u dzieci w wieku 5-7 lat. Poziomy różnią się liczbą wyrazów, długością i trudnością zdań: - POZIOM 1: SKŁADAM SŁOWA (150-200 słów w tekście; krótkie, proste zdania; wykorzystuje 23 podstawowe głoski; uczy głoskowania) - POZIOM 2: SKŁADAM ZDANIA (800-900 słów w tekście; dłuższe zdania, także złożone; wprowadza elementy dialogu; wykorzystuje 23 podstawowe głoski oraz "h"; uczy sylabizowania) - POZIOM 3: POŁYKAM STRONY (2500-2800 wyrazów w tekście; dłuższe i wielokrotnie złożone zdania; wykorzystuje wszystkie głoski; zawiera słownik trudnych wyrazów) W tworzenie serii "Czytam sobie" zaangażowano najlepszych polskich autorów i ilustratorów. Efektem pracy jest niegasnąca popularność wśród dzieci i zaufanie wśród rodziców. Przez 5 lat powstało ponad 50 tytułów, z których łącznie sprzedano ponad milion egzemplarzy! "Czytam sobie" to także akcja społeczna, której hasło brzmi: Czytam sobie! Mogę być kim chcę! To zachęta dla najmłodszych do odkrywania świata i swojej życiowej drogi przez czytanie. W akcję włączyli się m.in. Olga Bołądź, Mateusz Kusznierewicz, Wojciech Malajkat, Karolina Malinowska, Borys Szyc, Julia Chmielnik, Małgorzata Berwid, Marcin Michalak i Justyna Sobolewska. Wojciech Widłak – polski twórca książek dla dzieci. Debiutował w 1998 roku w miesięczniku "Dziecko", którego był wieloletnim redaktorem. Najbardziej znaną serią dziecięcych opowiadań autora jest "Pan Kuleczka". Doczekał się on spektaklu w eksperymentalnym teatrze dla dzieci "Szklana Kula, Zielone słońce", a także w Teatrze Animacji w Poznaniu. W swoim dorobku posiada blisko 30 książek. Za wiele z nich został wyróżniony i nagrodzony. Warto wymienić chociażby kilka nominacji. W 2002 roku pisarz otrzymał wyróżnienie za całokształt swojej twórczości w Poznańskim Przeglądzie Nowości Wydawniczych Książka Jesieni 2002, nominację do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. W 2009 roku autorowi przyznano nagrodę Best European Schoolbook Award 2009, w 2013 nagrodę Guliwera w krainie Liliputów, a w 2016 roku nagrodę PEGAZIKA 2016 w kategorii "Twórca książki dla dzieci i młodzieży".